iPhone

Yeni 4 inç iPhone ₺2000 gibi bir fiyata sahip olacak, iPhone 5s ucuzlayacak

Apple’ın Mart etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni 4 inç iPhone hakkındaki dedikodular devam ediyor.  Son dedikodular cihazın donanım özelliklerinin yanında fiyatı ve satış beklentilerinden de bahsetmekte.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yeni 4 inç iPhone’un beklenenin aksine 8 MP değil 12 MP arka kameraya sahip olacağını söylüyor. Bunun yanında diğer söylentilerdeki gibi A9 çip, NFC, Apple Pay ve iPhone 6’daki gibi kenarları kavisli cam kullanılacağını ve 3D Touch bulunmayacağını belirtiyor.

Ming-Chi Kuo yeni 4 inç iPhone’un ABD fiyatının $400-$500 aralığında olacağını tahmin ediyor. Buda ülkemizdeki şu anki iPhone fiyatlandırmasında ₺1800-₺2200 aralığına denk geliyor. Analist ayrıca şu anda ₺2000 fiyatına sahip olan iPhone 5s’nin de fiyatının yarıya ineceğini düşünüyor.

Bu fiyatlandırmalara göre satış tahmini yapan Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2016 yılında 37 milyon adet 4 inç iPhone satacağını düşünüyor. Bunun 12 milyonunu yeni 4 inç iPhone’un oluşturmasını beklerken geri kalan kısmını da ucuzlamış iPhone 5s’nin tamamlayacağına inanıyor.

%d blogcu bunu beğendi: