Apple iOS macOS tvOS watchOS

Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı 5-9 Haziran 2017’de San Jose’de düzenlenecek

Apple’ın her yıl düzenlediği WWDC yani Dünya Geliştiriciler Konferansı bu yıl 5-9 Haziran’da San Jose’de gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yılların aksine bu yıl San Francisco’da düzenlenmeyecek olmasına karşılık katılımcı sayısının aynı düzeyde kalacağı belirtiliyor. WWDC’de her yıl olduğu gibi iOS, macOS, tvOS ve watchOS işletim sistemlerinin yeni sürümlerinin tanıtılıp beta sürümlerinin yayınlanması bekleniyor.

Apple’ın WWDC 2017 ile ilgili basın açıklaması şöyle:

Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı WWDC, 5-9 Haziran 2017’de yeniden San Jose’de gerçekleştirilecek

CUPERTINO, California — 16 Şubat 2017 — Apple bugün dünyanın en yetenekli geliştirici topluluğuna ev sahipliği yapan 28. yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) San Jose’deki McEnery Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini duyurdu. 5 Haziran’da başlayacak konferans, tutkularını yeni ve muhteşem inovasyonlara ve müşterilerin her gün iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV ve Mac’te kullanacakları uygulamalara dönüştürmeleri için her alandan geliştiricilere ilham verecek.

WWDC’de her yıl dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca yetenekli geliştirici, Swift gibi programlama dillerinden SiriKit, HomeKit, HealthKit ve CarPlay gibi çığır açan geliştirici API’larına kadar, Apple’ın sunduğu devrim niteliğindeki platform teknolojileri hakkında bilgi ediniyor. Bu Apple teknolojileri, geliştiricilere müşterilerin hayatlarının her yönü için inanılmaz deneyimler yaratmaya devam etmeleri ve bir milyardan fazla aktif Apple aygıtıyla müşterilerin akıllı evlerini, araçlarını, sağlıklarını ve daha birçok şeyi yönetme şeklini iyileştirmeleri konusunda ilham veriyor.

Apple’ın Cupertino’daki yeni merkezine birkaç dakika uzaklıkta düzenlenecek WWDC 2017, geliştiricilere konferans boyunca 1000’den fazla Apple mühendisiyle tanışma ve onlarla görüşme fırsatı sunacak.

McEnery Kongre Merkezi, hepsi yürüme mesafesinde bulunan harika oteller, restoranlar ve eğlence seçenekleriyle binlerce katılımcının buluştuğu bir merkez olacak. Apple, açılış konuşmaları, buluşmalar, oturumlar ve geliştiricilere yönelik laboratuvarların yanı sıra, San Jose belediyesi ve yerel işletmelerle birlikte çalışarak WWDC’nin geri dönüşünü hafta boyunca San Jose’nin çeşitli yerlerinde çok özel deneyimlerle kutlayacak.

Geliştiriciler bu ilkbaharda biletler için başvuru yapabilecekler. Konferans, Apple Geliştirici web sitesinde (developer.apple.com/wwdc) ve iPhone, iPad ve Apple TV için WWDC uygulamasında canlı olarak yayınlanacak.